Skupinová psychoterapie – skupina pro ženy i muže

Skupinová psychoterapie disponuje možnostmi, které v individuální terapii nenajdete. Jejich hlavním zdrojem jsou sami členové skupiny. Každý do skupiny přináší svou osobnost, celou svou historii a zkušenosti, které ve svém životě zažil. Ve skupině se utváří dynamika a jedinečná atmosféra. Je to originální koktejl, díky kterému můžeme více zahlédnout sebe a své životy a uvědomit si nové souvislosti a také učinit nové zkušenosti s druhými lidmi.

Ve skupině můžeme díky osobnostní nebo fyzické podobnosti (obrazně) potkat někoho ze svého okolí nebo můžeme zahlédnout sami sebe, jako bychom se dívali do zrcadla.Skrze dialog a různé terapeutické techniky ( psychodrama, vztahové konstalace, arteterapie atd), se ve skupině rozvíjí uvědomění  podobností /odlišností a lze se tak zaměřit a tím si více osvětlovat svá „tmavá místa“, tj více se sám v sobě vyznat.

Stává se, že nerozumíme lidem nebo žijeme trvale s pocitem, že oni nerozumí nám. Nerozumíme, proč se stalo to či ono. Skrze poznávání druhých lidí a zánitostech v lidských vztazích nám můžou dojít důležité věci, které mohou mít zásadní vliv na náš další život.

Pro koho je tedy skupinová psychoterapie vhodná?

  • pro ty, kteří si chtějí více porozumět
  • pro ty, kteří chtějí více porozumět druhým
  • pro ty, kteří se opakovaně dostávají do situací, které jim škodí
  • pro ty, kteří se stydí a potřebují se naučit více otevřenému chování a jednání
  • pro ty, kterým jejich okolí často říká, že žít s nimi není jednoduché
  • pro ty, kteří se dostali do svízelných životních situacích a neví, jak dál
  • pro ty, kterým v životě dělá problém některá z jejich životních rolí ( role rodiče, partnera, kolegy atd.)
  • pro ty, kteří jsou prostě zvědaví a hledají odpovědi na své otázky

Určitě jsem nevyjmenovala všechny podněty, které můžou zájemce přivést do psychoterapeutické skupiny.

 

Co ve skupině můžu najít?

Podporu, radu, interpersonální učení, dodávání naděje a uvědomování si, kdo jsem já. Myslím si, jako terapeutka i jako člověk, že se ve skupinových setkáních může získat velmi mnoho pro život.

Kdo ji povede?

 

Mgr Renata Čerňanská (1970), jsem psychoterapeutka a poradkyně v oblasti osobnostního růstu. Vystudovala jsem FF UK, obor Ošetřovatelství a Pedagogiku. V roce 2001 jsem ukončila psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii. Pracovala jsem na Psychiatrické a Psychosomatické klinice jako psychoterapeutka. V současnosti pracuji v soukromé praxi a dále přednáším na Pražské vysoké škole psychosociálních studií a také jsem poradkyní Rané péče.

Kdy a kde se budeme setkávat?

Setkávat se budeme jednou týdně na 2 konzultační hodiny, tj 100min (včetně 1-2 krátkých přestávek) v mé pracovně v Dejvicích, 5min. Od metra Dejvická

Cena

350Kč za setkání

Kde získat informace a jak se přihlásit?

mail: cernanska@prahapsychoterapie.cz,

tel. 737 417 634 v dopoledních hodinách

Novinky

Psychoterapie Praha: Psychoterapeutická skupina. Začínáme v lednu 2021! Nabízím poslední volná místa.

01. Leden 2021

5.1.2021  otevíráme ženskou psychoterapeutickou skupinu. Přijďte podpořit sebe i druhé v rozvoji osobnosti. Skupinový proces může být zdrojem nových…

číst více